Parafia Moszczenica

ChSM

GOKiS

Skip Navigation Links
O SPOTKANIACH
AKTUALNOŚCI
REJESTRACJA
PROGRAM
SCENA MŁODYCH
SPONSORZY
PATRONAT
Do POBRANIA
KONTAKT
Spotkania 2018
Spotkania 2017

Idźcie i głoście
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Spotkań z Chrystusem w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych 2019.
W dniach 19-20 czerwca 2019 roku w samym centrum Polski – w Moszczenicy (Najbardziej Innowacyjnej Gminie w Polsce* oraz gminie uhonorowanej Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju w latach 2017 oraz 2018) odbędą się "Chrześcijańskie Spotkania Młodych- Moszczenica 2019", których hasłem przewodnim jest "Idźcie i głoście". Organizatorami tego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica. Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) - taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.
Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6), z procesją Bożego Ciała, do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.
Punktem centralnym będzie

wspólna modlitwa uwielbienia z homilią Metropolity Łódzkiego ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia

którą w amfiteatrze rozpocznie o godzinie 19:00 zespół Deus Meus. W trakcie nastąpi procesyjne wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.
Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy "idziemy i głosimy".

Wakacje rozpoczynamy z Chrystusem- Program Spotkań

Fragmenty video z lat poprzednich


W związku z trwającymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie spotkań pojawią się liczne odniesienia do tej rocznicy, w tym uroczyste złożenie wieńca przy "Pomniku Katyńskim". Gośćmi specjalnymi, którzy wesprą znacząco działania organizacyjne będą Harcerze (ZHP oraz ZHR).
Aby uatrakcyjnić czas oczekiwania na koncerty i modlitwę chcemy zaproponować uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentujacym Policję i księży Archidiecezji Łódzkiej. Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. Organizatorzy zapraszają także na bezpłatny posiłek dla przyjezdnych i zarejestrowanych uczestników w środę i w czwartek rano.

Pomagamy Mikołajowi

Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas- zbierania plastykowych nakrętek. Więcej informacji w aktualnościach


(*) Wg. rankingu Rzeczpospolita 2011

Zapraszamy do Moszczenicy- gościnnego miejsca naszych Spotkań


Współpracujemy:


Song of Songs


Patronat HonorowyPatronat Medialny

Arcybiskup Łódzki <br/> Metropolita <br/> Grzegorz Ryś <br/> Archidiecezja Łódzka
Arcybiskup Łódzki
Metropolita
Grzegorz Ryś

Zbigniew Rau <br/> Wojewoda Łódzki
Zbigniew Rau
Wojewoda Łódzki

Grzegorz Schreiber <br> Marszałek Województwa Łódzkiego
Grzegorz Schreiber
Marszałek Województwa Łódzkiego

Starosta Powiatu Piotrkowskiego
Piotr Wojtysiak
Starosta Powiatu Piotrkowskiego

Wójt Gminy Moszczenica
Marceli Piekarek
Wójt Gminy Moszczenica

TVP 3 Radio Jasna Góra Piotrkowski24.pl ePiotrkow
Radio Niepokalanów Tydzień Trybunalski Radio Strefa FM Ziemia Piotrkowska