Parafia Moszczenica

ChSM

GOKiS

Skip Navigation Links
O SPOTKANIACH
AKTUALNOŚCI
PROGRAM
SCENA MŁODYCH
SPONSORZY
PATRONAT
Do POBRANIA
KONTAKT
Spotkania 2019
Spotkania 2018
Spotkania 2017

Idźcie i głoście
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Spotkań z Chrystusem w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych 2022.
W dniu 16.czerwca 2022 roku w samym centrum Polski – w Moszczenicy (Najbardziej Innowacyjnej Gminie w Polsce* oraz gminie uhonorowanej Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju w latach 2017 oraz 2018) odbędą się "Chrześcijańskie Spotkania Młodych- Moszczenica 2022", których hasłem przewodnim jest "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi". Organizatorami tego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy oraz Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Moszczenica. Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) - taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.
Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6), z procesją Bożego Ciała, do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.
Punktem centralnym będzie, podobnie jak w latach ubiegłych,

Koncert Uwielbienia

który w amfiteatrze rozpocznie o godzinie 19:50 Schola Hosanna. W trakcie nastąpi procesyjne wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.
W tym roku naszemu wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy "Niesiemy Pokój".

Wakacje rozpoczynamy z Chrystusem- Program Spotkań

Fragmenty video z lat poprzednichUdział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. Organizatorzy zapraszają w trakcie koncertów do skosztowania ukraińskich dań z kotła.

Pomagamy Uchodźcom z Ukrainy

Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Tuż obok sceny będzie znadjnował sę namiot, gdzie będzie można przynosić żywność, chemię oraz kosmetyki. Więcej informacji w aktualnościach


(*) Wg. rankingu Rzeczpospolita 2011

Zapraszamy do Moszczenicy- gościnnego miejsca naszych Spotkań


Linki do głosowań w trakcie trwania koncertów


Sąd nad bohaterem- która postawa jest Ci bliższa


Najpiękniejszy mural

Współpracujemy:


Song of Songs


Patronat honorowy

Arcybiskup Łódzki <br/> Metropolita <br/> Grzegorz Ryś <br/> Archidiecezja Łódzka
Arcybiskup Łódzki
Metropolita
Grzegorz Ryś

Starosta Powiatu Piotrkowskiego dr Piotr Wojtysiak
dr Piotr Wojtysiak
Starosta Powiatu Piotrkowskiego

Wójt Gminy Moszczenica Marcelu Piekarek
Marceli Piekarek
Wójt Gminy Moszczenica